سبد خرید

 
0 مورد

پشتیبانی

Yahoo! Messenger
لخته مهاجر
[018]
ریال
لخته مهاجر
بزرگنمایی

پیشرفت‌های سریع در عصر تکنولوژی موجب تکامل هر چه بیشتر علم پزشکی و تمامی شاخه‌های آن به‌طور اختصاصی شده که نیازمند استفاده از منابع ویژه برای آموزش و یادگیری می‌باشند.

امروزه لخته در سیاهرگ‌های عمقی یک مشکل شایع می‌باشد که میلیون‌ها نفر را در سراسر کره زمین گرفتار ساخته است. این مسئله در صورت عدم پیشگیری و درمان می‌تواند به بروز آمبولی ریه (کنده شدن لخته خون از سیاهرگ‌های عمقی پا و منتقل شدن به عروق ریه) منجر شود.

برای اینکه برای خوانندگان عزیز مشخص شود که اهمیت این مشکل چقدر می‌باشد، توجه به نکات ذیل ضروری به‌نظر می‌رسد:

|    سالانه چندصدهزار نفر در اثر لخته سیاهرگ عمقی و آمبولی ریه می‌میرند.

|  آمبولی ریه یکی از شایع‌ترین علل مرگ در بیماران بستری‌شده می‌باشد.  به‌طور کلی مرگ ناشی از آمبولی ریه 15% است که از مرگ ناشی از سکته قلبی حاد بیشتر می‌باشد.

|  در 10 تا 25 درصد مرگ‌ومیرهای بیمارستانی، آمبولی ریه وجود دارد. تخمین زده می‌شود که از هر 100 بیماری که در بیمارستان بستری می‌شود یک نفر در اثر آمبولی ریه می‌میرد.

|    بیش از دو سوم موارد مرگ ناشی از آمبولی ریه در نیم ساعت اول پس از آمبولی رخ می‌دهد.

|  احتمال مرگ‌و‌میر در آمبولی ریه به اندازه آمبولی و وضعیت سلامت فرد دارد، به‌طوری که در بیمار بدحال بستری به 25% می‌رسد در حالی که در یک فرد جوان سالم نزدیک به یک درصد است.

|  در بیماران بستری مرگ و میر 90 روزه در کسانی که لخته بدون علامت سیاهرگ عمقی ساق پا دارند، 14% است و در کسانی که لخته سیاهرگی ندارند، فقط 9/1% می‌باشد.

|    نیمی از موارد آمبولی ریه و دو سوم موارد لخته سیاهرگ‌های عمقی قابل پیشگیری هستند.

|    منشأ لخته در بیش از 90% موارد آمبولی ریه، سیاهرگ‌های عمقی ساق پا می‌باشد.

|  از طرف دیگر در 80% موارد، لخته سیاهرگ‌های عمقی علامت بالینی مشخصی ندارند و در نیمی از موارد ترومبوآمبولی سیاهرگی، علت خاصی  (مثل جراحی، تصادف یا سرطان) پیدا نمی‌شود.

|  هم‌چنین تشخیص این بیماری نیز مشکل است و از طرف دیگر در تمامی سنین (از نوجوانی تا پیری) دیده می‌شود، هرچند که با افزایش سن، احتمال مرگ و عوارض بیشتر می‌شود. شیوع این مشکل در زن و مرد یکسان است. هم‌چنین در افراد چاق شیوع این مشکل بیشتر است.

|  گرفتاری سرخرگی (نظیر سختی دیواره سرخرگ‌ها و تنگی که منجر به مشکلاتی نظیر سکته قلبی و افزایش فشار خون می‌شود) در افراد مبتلا به لخته سیاهرگ عمقی یا آمبولی ریه بیشتر است.

با دقت به نکات ذکرشده و اینکه پیشگیری بسیار با ارزش‌تر از درمان است، آگاهی داشتن نسبت به این مشکل، امری بسیار مهم و اجتناب‌ناپذیر به‌نظر می‌رسد.

در این کتاب سعی شده است تا با بیان ساده و قابل فهم به بررسی لخته سیاهرگ‌های عمقی و آمبولی ریه پرداخته شود.

 

این مجموعه دارای چند فصل می‌باشد که ابتدا به بررسی عوامل خونی و نحوه تشکیل لخته در بدن می‌پردازد. در ادامه راه‌های تشخیصی، روند لخته، ایجاد آمبولی، عوامل زمینه‌ساز لخته، درمان لخته و عوارض لخته را با بیانی ساده و شیوا ارائه می‌دهد.

مشخصات:
مولف: دكتر جمشيد باقري
تاریخ انتشار: 1390
قطع کتاب: رقعی
تعداد صفحات: 112
نوبت چاپ: اول
شمارگان: 1000

این محصول در تاریخ چهارشنبه، 05 تير، 1392 به فروشگاه اضافه شده است.
بازگشت نظرات افزودن به لیست مقایسه
این محصول قبلا توسط مشتریان خریداری شده است شما قصد خرید ندارید؟
اورژانس‌های طبی پایه پیش بیمارستانی
اورژانس‌های طبی پایه پیش بیمارستانی
واکنش سریع یک امدادگر
واکنش سریع یک امدادگر
آشنایی با تجهیزات اورژانس پیش بیمارستانی
آشنایی با تجهیزات اورژانس پیش بیمارستانی