سبد خرید

 
0 مورد

پشتیبانی

Yahoo! Messenger
لخته مهاجر
[018]
ریال
لخته مهاجر
بزرگنمایی

پیشرفت‌های سریع در عصر تکنولوژی موجب تکامل هر چه بیشتر علم پزشکی و تمامی شاخه‌های آن به‌طور اختصاصی شده که نیازمند استفاده از منابع ویژه برای آموزش و یادگیری می‌باشند.

امروزه لخته در سیاهرگ‌های عمقی یک مشکل شایع می‌باشد که میلیون‌ها نفر را در سراسر کره زمین گرفتار ساخته است. این مسئله در صورت عدم پیشگیری و درمان می‌تواند به بروز آمبولی ریه (کنده شدن لخته خون از سیاهرگ‌های عمقی پا و منتقل شدن به عروق ریه) منجر شود.

برای اینکه برای خوانندگان عزیز مشخص شود که اهمیت این مشکل چقدر می‌باشد، توجه به نکات ذیل ضروری به‌نظر می‌رسد:

|    سالانه چندصدهزار نفر در اثر لخته سیاهرگ عمقی و آمبولی ریه می‌میرند.

|  آمبولی ریه یکی از شایع‌ترین علل مرگ در بیماران بستری‌شده می‌باشد.  به‌طور کلی مرگ ناشی از آمبولی ریه 15% است که از مرگ ناشی از سکته قلبی حاد بیشتر می‌باشد.

|  در 10 تا 25 درصد مرگ‌ومیرهای بیمارستانی، آمبولی ریه وجود دارد. تخمین زده می‌شود که از هر 100 بیماری که در بیمارستان بستری می‌شود یک نفر در اثر آمبولی ریه می‌میرد.

|    بیش از دو سوم موارد مرگ ناشی از آمبولی ریه در نیم ساعت اول پس از آمبولی رخ می‌دهد.

|  احتمال مرگ‌و‌میر در آمبولی ریه به اندازه آمبولی و وضعیت سلامت فرد دارد، به‌طوری که در بیمار بدحال بستری به 25% می‌رسد در حالی که در یک فرد جوان سالم نزدیک به یک درصد است.

|  در بیماران بستری مرگ و میر 90 روزه در کسانی که لخته بدون علامت سیاهرگ عمقی ساق پا دارند، 14% است و در کسانی که لخته سیاهرگی ندارند، فقط 9/1% می‌باشد.

|    نیمی از موارد آمبولی ریه و دو سوم موارد لخته سیاهرگ‌های عمقی قابل پیشگیری هستند.

|    منشأ لخته در بیش از 90% موارد آمبولی ریه، سیاهرگ‌های عمقی ساق پا می‌باشد.

|  از طرف دیگر در 80% موارد، لخته سیاهرگ‌های عمقی علامت بالینی مشخصی ندارند و در نیمی از موارد ترومبوآمبولی سیاهرگی، علت خاصی  (مثل جراحی، تصادف یا سرطان) پیدا نمی‌شود.

|  هم‌چنین تشخیص این بیماری نیز مشکل است و از طرف دیگر در تمامی سنین (از نوجوانی تا پیری) دیده می‌شود، هرچند که با افزایش سن، احتمال مرگ و عوارض بیشتر می‌شود. شیوع این مشکل در زن و مرد یکسان است. هم‌چنین در افراد چاق شیوع این مشکل بیشتر است.

|  گرفتاری سرخرگی (نظیر سختی دیواره سرخرگ‌ها و تنگی که منجر به مشکلاتی نظیر سکته قلبی و افزایش فشار خون می‌شود) در افراد مبتلا به لخته سیاهرگ عمقی یا آمبولی ریه بیشتر است.

با دقت به نکات ذکرشده و اینکه پیشگیری بسیار با ارزش‌تر از درمان است، آگاهی داشتن نسبت به این مشکل، امری بسیار مهم و اجتناب‌ناپذیر به‌نظر می‌رسد.

در این کتاب سعی شده است تا با بیان ساده و قابل فهم به بررسی لخته سیاهرگ‌های عمقی و آمبولی ریه پرداخته شود.

 

این مجموعه دارای چند فصل می‌باشد که ابتدا به بررسی عوامل خونی و نحوه تشکیل لخته در بدن می‌پردازد. در ادامه راه‌های تشخیصی، روند لخته، ایجاد آمبولی، عوامل زمینه‌ساز لخته، درمان لخته و عوارض لخته را با بیانی ساده و شیوا ارائه می‌دهد.

مشخصات:
مولف: دكتر جمشيد باقري
تاریخ انتشار: 1390
قطع کتاب: رقعی
تعداد صفحات: 112
نوبت چاپ: اول
شمارگان: 1000

این محصول در تاریخ چهارشنبه، 05 تير، 1392 به فروشگاه اضافه شده است.
بازگشت نظرات افزودن به لیست مقایسه
1055 - Expression #1 of ORDER BY clause is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sepid_behra.o.date_purchased' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by

select p.products_id, p.products_image from orders_products opa, orders_products opb, orders o, products p where opa.products_id = '37' and opa.orders_id = opb.orders_id and opb.products_id != '37' and opb.products_id = p.products_id and opb.orders_id = o.orders_id and p.products_status = '1' group by p.products_id order by o.date_purchased desc limit 6

[TEP STOP]