سبد خرید

 
0 مورد

پشتیبانی

Yahoo! Messenger
درس نامه بيماري هاي پوست
[015]
ریال
درس نامه بيماري هاي پوست
بزرگنمایی

درس‌نامه‌ي حاضر بر پایه‌ي برنامه‌ي درسی جدید (کوریکولوم) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای آموزش دوره‌ي پزشکی عمومی و پزشکان عمومی تدوین شده است. در تدوین این درس‌نامه نکات زیر مد نظر بوده است:

1. تدوین بر اساس برنامه‌ي آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

2. اولویت به بیماری‌های منطقه‌ای و بیماری‌هایی که در ایران شایع‌تر می‌باشند

3. تدوین درس‌نامه با مشارکت حداکثری اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

برای تهیه و تدوین این درس‌نامه از مدیران گروه دانشگاه‌های علوم پزشکی تربیت‌کننده‌ي دستیار و هیأت بورد دعوت به‌عمل آمد و به استثنای یک دانشگاه که به این درخواست پاسخ نداد، بقیه دانشگاه ها در تدوین این درس‌نامه مشارکت کردند.

اولین درس‌نامه‌ي پوست به همت دبیر بورد پوست و با همکاری اعضای هیأت بورد در سال 1380 تألیف و منتشر شد که مورد استقبال واقع شد. به همین جهت در هنگام تدوین کوریکولوم جدید نیز تصمیم گرفته شد درسنامه‌ای بر اساس کوریکولوم جدید تهیه شود. مراحل قانونی تصویب این درس‌نامه در وزارت بهداشت به انجام رسید (در ششمین نشست شورای آموزش پزشکی عمومی در تاریخ 24/12/1388 مقرر شد درس‌نامه بازنگری‌شده پوست مرجع آزمون پیش‌کارورزی قرار گیرد). هدف این بوده است که مرجعی در اختیار دانشجویان پزشکی و پزشکان عمومی قرار بگیرد که در عین اختصار به بیماری‌های بومی و منطقه‌ای توجه ویژه داشته باشد و فقط ترجمه‌ای از کتاب‌های خارجی نباشد.

تمامی بخش‌های ارسال‌شده برای مؤلفین جمع‌آورنده‌ي کتاب بازخوانی و ویرایش شده است و در صورت لزوم تدوین مجدد گردیده است.

در نیل به اهداف فوق گردآورندگان و نویسندگان تا اندازه‌ای موفق بوده‌اند اما خود اذعان دارند که این کار عاری از نقص نبوده و مواردی وجود دارد که در صورت ادامه‌ي چاپ بایستی در چاپ‌های بعدی مورد بازنگری قرار گیرد.

از جمله نکاتی که می‌توان به آن اشاره نمود، کوتاه بودن بعضی از فصل‌ها و بیش از حد طولانی بودن برخی دیگر از بخش‌ها است (با اینکه دستورالعمل برای تدوین نویسندگان ارسال شده بود که تا حد امکان همه فصل‌ها به شکل همگون تدوین شوند) که این پدیده در کتاب‌هایی که نویسندگان متعددی دارند تا حدی زیادی اجتناب‌ناپذیر است. امید است این ضعف و سایر ایرادهای موجود در این چاپ در چاپ‌های بعدی مرتفع گردند. سخن آخر این که کتاب حاضر آن چیزی است که مؤلفین و نویسندگان با توجه به امکانات و زمان موجود توانسته‌اند نه آنچه که خواسته‌اند.

متأسفانه در جریان تدوین درس‌نامهي حاضر، یکی از نویسندگان کتاب، جناب آقای دکتر میرهادی عزیزجلالی دار فانی را وداع گفتند؛ روحشان شاد.

این درس‌نامه به‌عنوان یکی از پروژه‌های پژوهشی قطب پوست دانشگاه علوم پزشکی تهران مورد قبول واقع شد و با هزینه‌ي این قطب علمی انتشار می‌یابد.

 

از اساتید و خوانندگان محترم سپاسگزاریم که این درس‌نامه را با نگاه نقادانه‌ي خود مورد بررسی قرار دهند و هرگونه ابهام، کاستی یا نقص در فصول آن را متذکر شوند تا در ویرایش‌های بعدی مورد اصلاح قرار گیرد.

مشخصات:
مولف: دكتر حسين مرتضوي، دكتر عليرضا فيرو ز ، دكتر محمد شهيدي و همكاران
تاریخ انتشار: 1395
قطع کتاب: وزیری
نوبت چاپ: دوم
شمارگان: 3000

این محصول در تاریخ چهارشنبه، 05 تير، 1392 به فروشگاه اضافه شده است.
بازگشت نظرات افزودن به لیست مقایسه
1055 - Expression #1 of ORDER BY clause is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sepid_behra.o.date_purchased' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by

select p.products_id, p.products_image from orders_products opa, orders_products opb, orders o, products p where opa.products_id = '34' and opa.orders_id = opb.orders_id and opb.products_id != '34' and opb.products_id = p.products_id and opb.orders_id = o.orders_id and p.products_status = '1' group by p.products_id order by o.date_purchased desc limit 6

[TEP STOP]