سبد خرید

 
0 مورد

پشتیبانی

Yahoo! Messenger
کالبدشکافی امواج الیوت
[056]
ریال
کالبدشکافی امواج الیوت
بزرگنمایی

شما ساعت‌های بی‌شماری را برای پیدا کردن یک مربی خوب صرف می‌کنید.

هفته‌ها سیستم ترید خود را زیر نظر می‌گیرید.

درست همان‌طور که در کتاب گفته است عمل می‌کنید.

تصور می‌کنید که شکست شما در ترید غیر ممکن است.

اعتماد به نفس لازم را دارید، زمان آن فرا رسیده که پول خود را نیز به میدان بیاورید.

قهوه‌ای خورده‌اید و اولین سیگنال ورود به بازار در مقابلتان قرار دارد.

اعتماد به نفس خوبی دارید، ترید انجام می‌شود.! اولین ضرر...؟!! خوب مشکلی نیست.

قبل از اینکه شروع کرده باشید، می‌دانستید که موفق‌ترین تریدر‌ها نیز گاهی شکست می‌خورند و شکست قسمتی از برد نهایی است.

هنوز هم مطمئن هستید. ترید دیگری انجام می‌دهید و این بار نیز شکست می‌خورید.!!!!

این یکی به غرور شما اندکی لطمه می‌زند، زیرا که بازار شما را در اوایل ترید، به بیرون انداخته و سپس تغییر جهت داده‌است و حتی از سودی که شما در نظر داشتید هم فراتر رفته است.

شما کل سیستم معاملاتی خود را دوباره چک می‌کنید.

بله شما استاپ را در جایی که سیستم شما تعیین کرده بود، قرار داده بودید.!!

به نحوی احساس می‌کنید که ریزش زود هنگام بازار، برای کاستن از سود تریدرهای روزانه‌ای است که در روز قبل وارد معامله شده‌اند.

اما شما با سیستم، ترید می‌کنید و باید به آن وفادار باشید.

زخمی هستید اما مصمم.

بعد از یک خواب مناسب، ترید روزانه جدیدی را در روز بعد آغاز می‌کنید.

خوب این یکی خوب به نظر می‌رسد!

نسبت به معامله دیروز ریسک بیشتری دارد ولی پتانسیل سودش شما را وسوسه می‌کند.

با چهره‌ای خندان ترید را شروع می‌کنید. همچنان که ترید خوب پیش می‌رود، شما هم احساس خوبی دارید و استاپ خود را به منطقه جدیدی منتقل می‌کنید، درست همان‌طور که در سیتم معاملاتی شما از قبل تعریف شده بود.

یک خبر غیر منتظره؛ بازار بر می‌گردد.! از استاپ شما هم جهش می‌کند و یک ضرر غیر منتظره حادث می‌شود.!!!

آیا سیستم شما درست عمل می‌کند؟

آیا ماهیت بازار تغییر کرده است که دیگر نتایج صحیح رخ نمی‌دهد؟

اطمینان شما به شک تبدیل می‌شود.

شما تصمیم می‌گیرید که ترید بعدی را فقط نظاره کنید. آیا عاقلانه نیست که مطمئن شوید سیستم در مسیر درستی حرکت می‌کند و سپس پول خود را روی آن سرمایه‌گذاری کنید؟

موقعیت ترید بعدی را زیر نظر می‌گیرید. آه! سیستم معاملاتی شما سربلند بیرون آمد.!!!!

در ذهنتان، خود را سرزنش می‌کنید، زیرا که قبل از شروع ترید حقیقی، با خود عهد کرده بودید که ده ترید اول را در نظر نگرفته و به نتیجه آن توجه نکنید. در حالی که در اینجا دست خالی از معامله بیرون آمده و یک ترید موفق را که فرصت مناسبی بود که ضررهای گذشته را نیز جبران کند، از دست داده‌اید.

چه اتفاقی افتاده است؟ مشکل چیست؟

مشکل این است که شما تحت کنترل نیستید، احساسات شما به‌جای شما ترید می‌کند!

این سناریو ممکن است برای هر تریدری در زمان‌های مختلف رخ دهد. تازه‌کار و کهنه‌کار همانند یکدیگر عمل می‌کنند.

تریدرهای برنده احساس می‌کنند که چیزی در حال رخ دادن است و آن را کنترل می‌کنند. آن‌ها هر روزه، زمانی را صرف رسیدن به نظم در ترید می‌کنند.

آنها هر روزه فصلی از کتاب مورد علاقه‌شان را در زمینه روان‌شناسی خوانده و قوانینی برای خود تعیین می‌کنند و آن را بر روی میز کار خود یا بر روی دیوار نصب می‌کنند و آموزه‌های ذهنی را مرتباً مرور می‌کنند. گاهی هر روزه ... و قبل از هر ترید.

تریدرهای بازنده بسیار بیشتر از تریدرهای برنده هستند، در حالی‌که سیستم‌های برنده از سیستم‌های بازنده، فراوان‌تر است. باید بگویم که تاکنون بیش از پنجاه روش معاملاتی برتر را زیر نظر گرفته‌ام، در حالی‌که مطمئن هستم که بیشتر تریدرهايی که از این سیستم‌ها بهره می‌برند، متضرر شده‌اند. چرا؟ زیرا آن‌ها قادر به کنترل احساسات خود نیستند. شما هستید؟

مطالب فوق را از کتاب تناسب فکری برای تریدرها، نوشته: نورمن هالت و ترجمه: مجتبی صدیق برای شما انتخاب کرده بودم تا به ارزش روان‌شناسی در ترید پی ببرید و در مطالبی که می‌خوانید با دقت بیشتری تأمل کنید. قبل از شروع این کتاب، لازم است از تمام افرادی که موجب شدند تا بنده بتوانم این مجموعه را این‌گونه ارئه نمایم، نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم.

 

در این میان، همسرم با صبوری من را در نوشتن این کتاب یاری نمود و دیگر دوستانم، خصوصاً سعید حاج‌حیدری که بسیاری از منابع زبان اصلی را در اختیارم قرار داد و کمک فکری و راهنمايی‌ام نمود، نقش مؤثری در تهیه این مجموعه داشته‌اند. این کتاب را بر اساس نوشته‌های Larry Pesavento، Carolyn Boroden و Robert C.Miner آماده كرده‌ام و امیدوارم توانسته باشم مطالب ارزشمندی را که از این نویسندگان بزرگ که خودشان هم تریدرهای موفقی هستند، فراگرفته‌ام را به‌خوبی به زبان فارسی ارائه‌ نمایم.

مشخصات:
مولف: امیرحسین شهیدزاده
تاریخ انتشار: 1392
قطع کتاب: وزیری
تعداد صفحات: 104
نوبت چاپ: اول
شمارگان: 1000

این محصول در تاریخ يكشنبه، 25 اسفند، 1392 به فروشگاه اضافه شده است.
بازگشت نظرات افزودن به لیست مقایسه
1055 - Expression #1 of ORDER BY clause is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sepid_behra.o.date_purchased' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by

select p.products_id, p.products_image from orders_products opa, orders_products opb, orders o, products p where opa.products_id = '78' and opa.orders_id = opb.orders_id and opb.products_id != '78' and opb.products_id = p.products_id and opb.orders_id = o.orders_id and p.products_status = '1' group by p.products_id order by o.date_purchased desc limit 6

[TEP STOP]