سبد خرید

 
0 مورد

پشتیبانی

Yahoo! Messenger
راهنمای برنامه‌های ارتقاء کیفیت در مراقبت از تروما ریال
راهنمای برنامه‌های ارتقاء کیفیت در مراقبت از تروما
بزرگنمایی

امروزه تروما و به‌ويژه سوانح ترافیکی به‌عنوان یکی از علل اصلی مرگ‌ومیر در کشورهای درحال توسعه مطرح است. هرساله تعداد زیادی از هم‌وطنان ما در اثر تصادفات و سوانح جان خود را از دست داده و تعداد دیگری نیز دچار معلولیت‌های جسمی و روحی متعاقب آن می‌شوند. مرگ‌ومیر ناشی از تروما به غیر از عوارض و تبعات فردی و اجتماعی، به‌عنوان یکی از علل مهم در افزایش هزینه‌های درمان مطرح بوده و قسمت عمده‌ای از بودجه سلامت کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

کاهش مرگ‌ومیر ناشی از تروما مستلزم اقدامات متعددی از جمله ارتقاء سطح ايمني جامعه، پیشگیری از رخداد سوانح و حوادث و هم‌چنین ارتقاء سطح کیفی ارائه خدمات درمانی می‌باشد.

سازمان بهداشت جهانی بر ارتقاء سطح کیفیت مراقبت از تروما با رویکردی اصولی و سیستماتیک در کشورهای در حال توسعه تأکيد دارد و آن را از ابزارهای مهم و کلیدی در جهت کاهش عوارض تروما و مرگ‌ومیر ناشی از آن مي‌داند.

کتاب "راهنمای برنامه‌های ارتقاء کیفیت در مراقبت از تروما" نيز كه از انتشارات سازمان بهداشت جهانی است مجموعه‌ای از راهکارها و اصول مهم ارتقاء کیفیت را ارائه می‌دهد که با توجه به غنای مطالب، قدرت شواهد علمی و اثربخشی تأییدشده و مطلوب آن در سایر کشورها، می‌تواند تأثیر بسزایی در ارتقاي سطح كيفيت مراقبت از بیماران داشته باشد.

از ویژگی‌های مهم این کتاب علاوه بر نگرش جامع و اصولی به مقوله ارتقاء کیفیت، بیان روش‌ها و راهکارهای عملی و اجرایی با امکان به‌کارگیری در تمام سطوح سیستم سلامت صرف‌نظر از دسترسی به منابع و تسهیلات خاص می‌باشد.

مشخصات:
مترجم: دکتر محمد حاجی‌آقاجانی، دکتر امین صابری‌نیا، دکتر رضا عزیزخانی
تاریخ انتشار: 1395

این محصول در تاریخ دوشنبه، 20 دی، 1395 به فروشگاه اضافه شده است.
بازگشت نظرات افزودن به لیست مقایسه
این محصول قبلا توسط مشتریان خریداری شده است شما قصد خرید ندارید؟
واکنش سریع یک امدادگر
واکنش سریع یک امدادگر
آشنایی با تجهیزات اورژانس پیش بیمارستانی
آشنایی با تجهیزات اورژانس پیش بیمارستانی
احياء قلبي پيشرفته
احياء قلبي پيشرفته
بانک سوالات پیش بیمارستانی
بانک سوالات پیش بیمارستانی