سبد خرید

 
0 مورد

پشتیبانی

Yahoo! Messenger
علم اعتياد: مواد، مغز و رفتار
[033]
ریال
علم اعتياد: مواد، مغز و رفتار
بزرگنمایی

چگونه علم درک ما از اعتیاد را دگرگون ساخت

در بخش بزرگی از سده گذشته، دانشمندانی که در مورد سوءمصرف مواد تحقیق می‌کردند زیر بار افسانه و سوء‌برداشت‌های قوی در مورد ماهیت اعتیاد کار می‌کردند. زمانی که در دهه 1930 علم، مطالعه رفتاری اعتیاد را شروع کرد هنوز فکر می‌کردند که افراد معتاد دچار مشکل سلامتی یا نداشتن قدرت اراده‌اند. این دیدگاه‌ها شکل‌دهنده واکنش عمومی جامعه به سوءمصرف مواد بود که با آن همچون یک قصور اخلاقی برخورد می‌شدند نه یک مشکل بهداشتی. این نگاه به برخوردهای تنبیهی به‌جای اقدامات پیشگیرانه درمانی منجر می‌شد. خوشبختانه علم باعث شده است که امروزه نگاه و واکنش‌ها به موضوع سوءمصرف مواد به کلی تغییر کند. یافته‌های انسانی درباره مغز، درک ما را از سوءمصرف مواد دگرگون ساخته و ما را قادر می‌سازد که پاسخ مؤثری به این مشکل بدهیم.

در نتیجه پژوهش‌های علمی، ما دریافته‌ایم که اعتیاد یک بیماری است که هم مغز و هم رفتار را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ما بسیاری از عوامل زیستی و محیطی آن را شناسایی کرده‌ایم و در جستجوی تفاوت مهم ژنتیکی مرتبط با شروع پیشرفت این بیماری هستیم. دانشمندان از این دانسته‌ها برای ایجاد روش‌های مؤثر پیشگیری در درمان استفاده می‌کنند تا بتوانند از نیازهای سوءمصرف مواد برای افراد خانواده و جوامع بکاهند.

به‌رغم این پیشرفت‌ها، بسیاری افراد هستند که درک نمی‌کنند چرا انسان‌ها به مواد معتاد می‌شوند و چگونه مواد مغز را در جهت میل مداوم به مصرف مواد تغییر می‌دهد. این کتابچه با اهداف پر کردن این خلأ تهیه شده است تا اقدامات علمی در مورد بیماری اعتیاد، شامل آثار منفی سوءمصرف مواد و راهکارهای اساسی موجود برای پیشگیری و درمان این بیماری را ارائه کند. ما در مؤسسه ملی سوءمصرف مواد بر این باوریم که افزایش درک افراد از اصول اساسی اعتیاد آنان را قادر می‌سازد انتخاب‌های آگاهانه‌ای در زندگی خودشان داشته باشند، سیاست‌ها و برنامه‌های مبتنی بر علم را برای کاهش سوءمصرف مواد و اعتیاد در جامعه خود به‌کار بگیرند و از پژوهش‌های علمی در بهبود سلامت مردم حمایت کنند.

 

            

مشخصات:
مترجم: دكتر سعيد ممتازي، دكتر سارا جعفري ، دكتر ناصر خسروي، دكتر علي نيك فرجام
تاریخ انتشار: 1391
قطع کتاب: رقعی
تعداد صفحات: 56
نوبت چاپ: اول
شمارگان: 2000

این محصول در تاریخ چهارشنبه، 05 تير، 1392 به فروشگاه اضافه شده است.
بازگشت نظرات افزودن به لیست مقایسه