سبد خرید

 
0 مورد

پشتیبانی

Yahoo! Messenger
حشيش (ماري جوانا): حقايقي براي والدين و نوجوانان
[040]
ریال
حشيش (ماري جوانا): حقايقي براي والدين و نوجوانان
بزرگنمایی

متعاقب یک افزایش دردسرساز در سوءمصرف ماری‌جوانا در بین نوجوانان آمریکایی در دهه 1990، یافته‌های جدید تغییرات دلگرم‌کننده‌تری را نشان داده‌اند. به‌عنوان مثال مصرف در سال گذشته در میان دانش‌آموزان کلاس‌های هشتم، دهم و دوازدهم افت قابل‌توجهی از سال 2001 داشته است: 24% در میان کلاس هشتم، 23% در میان کلاس دهم و 15% در کلاس دوازدهم. خطر زیان ناشی از دود‌کردن ماری‌جوانا از سال 2005 تا 2006 ثابت مانده، و دسترسی به ماری‌جوانا در میان دانش‌آموزان کلاس دهم افت زیادی کرده است، از 6/72% در سال 2005 تا 7/70% در 2006.

حتی با وجود این تغییرات دلگرم‌کننده، ماری‌جوانا هنوز بیشترین ماده‌ای است که در ایالات متحده به‌صورت غیر‌قانونی سوءمصرف می‌شود. ادامه شیوع بالای این ماده خصوصاً در میان نوجوانان نشان می‌دهد که ما هنوز راه زیادی برای طی‌کردن داریم. به‌علاوه، به‌دلیل آن‌که بسیاری از والدین نوجوانان امروز، هنگامی که در کالج بودند، ماری‌جوانا مصرف می‌کردند، صحبت‌کردن در این باره با فرزندان‌شان و نیز برقراری قوانین اکید برعلیه این ماده برای‌شان کار سختی است. این مکالمه باید خیلی زود انجام شود، چراکه امروزه مصرف ماری‌جوانا در سن کم آغاز شده و شکل‌های قوی‌تری از ماده، اکنون در دسترس این کودکان و نوجوانان است. والدین باید بدانند که مصرف ماری‌جوانا یک تهدید جدی است و باید به فرزندان خود بگویند که آن را مصرف نکنند.

ما در انستیتوی ملی سوءمصرف مواد (NIDA) مفتخریم که این کتاب را به والدین و فرزندان آن‌ها ارائه کرده‌ایم تا حقایق علمی درباره ماری‌جوانا را مطالعه کنند. بهتر است هنگامی که کودکان هنوز جوان و کم‌سن هستند، درباره مواد با آن‌ها صحبت کرد، اما برای صحبت‌کردن درباره خطرات مصرف مواد هرگز دیر نیست.

 

صحبت‌کردن با کودکان‌مان درباره سوءمصرف مواد همیشه آسان نیست ولی بسیار مهم است. امیدوارم که این کتابچه‌ها به شما کمک کند.

مشخصات:
مترجم: دكتر هديه سلطاني، دكتر فيروزه جعفري، دكتر سارا جعفري
تاریخ انتشار: 1391
قطع کتاب: رقعی
تعداد صفحات: 56
نوبت چاپ: اول
شمارگان: 2000

برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید قسمتی از کتاب را از این لینک دریافت نمایید.
این محصول در تاریخ شنبه، 08 تير، 1392 به فروشگاه اضافه شده است.
بازگشت نظرات افزودن به لیست مقایسه
1055 - Expression #1 of ORDER BY clause is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sepid_behra.o.date_purchased' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by

select p.products_id, p.products_image from orders_products opa, orders_products opb, orders o, products p where opa.products_id = '61' and opa.orders_id = opb.orders_id and opb.products_id != '61' and opb.products_id = p.products_id and opb.orders_id = o.orders_id and p.products_status = '1' group by p.products_id order by o.date_purchased desc limit 6

[TEP STOP]